W HERS postanowiliśmy połączyć tradycyjne rzemiosło, materiały premium i ręczne malowane detale z ultra nowoczesną prezentacją produktów w technologii AR!

Chciałbym pokrótce opowiedzieć Ci czym jest AR i dlaczego jest w Hers.

Czym jest AR? -Odpowiedzi są 2:

1) “Rzeczywistość rozszerzona (ang. augmented reality), rzeczywistość poszerzona– system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika 3D” Wikipedia
2) Check on your iPhone or iPad

Zeskanuj aparatem powyższy QR kod, lub użyj linku do naszego personalizatora by przekonać się na własnej skórze czym jest AR.

Sprawdziłeś? Więc teraz kolejny krok. Czym jest wobec tego but postawiony na Twoim biurku? To skan 3d naszego modelu, nie jest to komputerowo wygenerowany obrazek, ale prawdziwy but w prawdziwym świecie, w nieprawdziwy sposób! E-hers.com to pierwszy sklep w Polsce dysponujący taką technologią prezentacji produktów. Najprawdopodobniej jest to też pierwszy sklep na świecie, który pozwala klientowi spersonalizować produkt i wyświetlić go przed sobą.

AR w HERS

AR do HERS zawitał dzięki współpracy z firmą Wearfits. Poznaliśmy się na spotkaniu branżowym gdzie ich zespół pokazywał możliwości mierzenia stopy za pomocą smartfonu i dopasowywaniu tych wymiarów do butów. Byliśmy pod wrażeniem ich pomysłu i technologii, oni pod wrażeniem naszej wiedza w dziedzinie obuwnictwa. Dlatego dziś wspieramy merytorycznie tworzenie wymyślonej przez nich aplikacji, dzięki której bez wychodzenia z domu przymierzysz buty na swoje stopy- nie tylko wizualnie, ale także rozmiarowo! W testach udało się uzyskać niesamowitą dokładność do 1 mm! Jeżeli jesteś w temacie pomyślisz, że można by porównać to z technologią esize.me którą wprowadziło na rynek eobuwie.pl. Nic jednak bardziej mylnego. Technologia esize.me opiera się o skan wnętrza butów rentgenem i na podstawie tego pomiaru dokonuje dopasowania. Ten jednak, kto choć trochę zna zasady produkcji obuwia, wie doskonale, że wymiar stopy jest odwzorowany w kopycie, a dokładniej w jego budowie plastycznej. Kształt tegoż kopyta przybiera but podczas produkcji. Precyzyjniejszy wynik daje więc pomiar kopyt w odpowiednich miejscach i u nas te dane dopasowujemy do stopy. Tak właśnie będzie działo się w aplikacji wearfits, bo to jedyna poprawna droga, osiągnięcia idealnego dopasowania, a nie sztucznego zwiększania sprzedaży. Tak będzie działało to w aplikacji, a co za tym idzie i u nas, ponieważ jesteśmy sklepem, gdzie technologia zostaje wdrożona pilotażowo, a sama prezentacja AR jest jej pierwszym krokiem!